Zachráňme práčky!!!

Pred dvoma rokmi sme si kúpili novú práčku. Tá stará už pomaly vypovedala službu a pri poslednej oprave mi opravár ukázal všetky hadice, ktoré boli úplne zanesené „mazľavým blatom“. Bola to aviváž. Moja obľúbená, voňavá, na ktorú som nedala dopustiť. A zrazu toto. Sklamanie, prekvapivé zistenie a nakoniec odhodlanie. Odhodlanie k tomu, že na tej novej už takúto skazu nepripustím.    

A je to celkom jednoduché.
     

Aviváž už vôbec nepoužívame. Možno prevonia bielizeň, ale práčke vôbec nepomáha. Preto si vyrábame vlastnú náhradu, zdravú pre našu pokožku a prospešnú pre našu práčku a tiež bielizeň.     

Použijeme 1 liter jablčného octu, do neho nasypeme 2 polievkové lyžice sódy bikarbóny (nechám to v 5-litrovej nádobe „vypeniť“ 🙂 ) a nakoniec pridáme 20 kvapiek levanduľovej esencie. Potom už len doplníme nádobu vlažnou vodou. Všetko premiešame. Pred praním naplníme v práčke plnú nádobku určenú na aviváž.
Jablčný ocot je jemnejší a v kombinácii s esenciálnym olejom bielizeň jemne prevonia. Samozrejme, je možné použiť akýkoľvek esenciálny olej, ktorý ulahodí vášmu nosu :-).
     

Teda kombinácia mydlových hoblín a jednoduchej náhrady aviváže zaručí vašej práčke dlhú životnosť.

A na záver malý detail – nielenže to nezaťaží životné prostredie, ale ani vašu peňaženku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *